18 Eylül 2013 Çarşamba

Gliss Sıvı Saç Kremleri / Gliss Liquid Hair Conditioners


Merhaba! Bugün biraz da saçlardan bahsedelim istedim. Gliss'in sıvı saç kremlerini uzun süredir kullanıyorum, ve birini bitirdiğim zaman başka bir tanesini deniyorum. Şu an kullanıyor olduklarım bunlar, ama aralarında kokuları haricinde çok bariz bir fark olduğunu düşünmediğimi söylemekte fayda var.

Hey everyone! I thought it was about time for me to start talking about hair products. I've been using these liquid hair conditioners from Gliss for quite a while, and I try a different one from Gliss range when I finish up one bottle. Its safe to say that I must have used all of the different ones from Gliss, and I seriously think that they are not that different from each other other than their smells.
Belinize kadar gelen kıvırcık, kabarmaya bayılan ve asla söz dinlemeyen saçlar düşünün: İşte ben onlara sahibim. İnsanlar her sabah uyandığında "Bugün saçlarıma ne yapsam?" diye düşünür, ben ise "Acaba saçlarım bugün neye benzeyecek?" diyerek uyanıyorum. Dolayısıyla Gliss'in bu saç kremini gördüğümde tam benlik olduğunu düşünmüştüm. Asi ve zor şekillenen saçlar için olan bu kremi duştan sonra ıslak saçlarıma bolca sıkıyorum ve gerçekten taranmasını kolaylaştırıyor, kabarmayı oldukça azaltıyor ve saçlarımın bir sonraki yıkamaya kadar karışıp saçma sapan bir hal almasını engelliyor. 

Imagine a hair that's long enough to hit your waist, loves to get frizzy and never listens to you: That's what I have. I always envy those who can ask "What should I do to my hair this morning?" because all I can ask is "What will my hair decide to do today?". So, when I saw that this is for rebel and hard-to-style hair, I jumped on it. I spray this to my hair when its wet after the shower, it helps detangling it, reduces the frizz quite a bit and protects my hair from getting tangles until the next wash.


Bu serinin şampuanını ve kremini sülfatsız şampuanlarımı tekrar satın almadan önce bir ara elime geçtiklerinde denemiştim ve oldukça memnun kalmıştım. İçerikleri nedeniyle onları bir daha almayacak olsam da içeriği oldukça temiz olan bu saç kremine bir şans vermek istedim. Bu kremi saçlarım çok kuru ya da saç uçlarım çok kırık göründüğünde kullanıyorum ve saçlarıma daha sağlıklı bir görünüm veriyor. Ama saçtaki kırıklara herhangi bir ürünün kesin çözüm olduğunu düşünmüyorum, sadece görüntüsü azaltılabiliyor maalesef ki.

I gave the shampoo and conditioner from the Gliss Ultimate Oil Elixir line before repurchasing my sulfate free shampoo and conditioners and I really liked them. Although I won't be repurchasing those, I thought I could give this one a go as it has a pretty safe ingredients list. I use this one when my hair looks very dry and dull, also when my split ends look like hell. This does give my hair a healthier look but I don't think any product mends the split ends, they can only make them look less terrible.


Bu sıralar bu kremi rafta arkalara kaldırdım, çünkü bunu yazın kullanıyorum. Yazın güneş ışınları nedeniyle saçlarım inanılmaz soluk gözüküyor, o yüzden UV filtreli ürünler kullanmayı tercih ediyorum. Bunu sadece banyodan sonra değil, deniz ya da havuzdan çıktıktan sonra ya da güneşin altında fazla kalacağım zaman da saçıma uyguluyorum. Bu yaz yarısından fazlasını kullandım ve oldukça memnun kaldım, boyalı saçların rengini korumada etkisi ne olur bilemiyorum ama saçın güneşten daha az etkilenmesinde işe yaradığını düşünüyorum.

This is not on my everyday products shelf anymore because this is a summer product for me. During the hot summer months my hair looks extra dull because of the sunlight and I try to use products that have a UV filter. I don't only use this after shower, but also when I'm out of the sea or the pool or when I know that I'll be under the sun for a long time. I used more than half of it during the past summer and I really liked it in terms of reducing the dullness of my hair, but I don't have any opinions on how it would affect color treated hair and if it does help the dye stay longer.


Sonuç olarak, ben bu kremleri neredeyse 2-3 yıldır oldukça severek kullanıyorum ve mucizevi ürünler olmasalar da vaadettiklerini yerine getirdiklerini düşünüyorum. 

Overall, I've been using these around 2-3 years now and although they are not miracle products whatsoever, I do believe that they live up to their promises. 

1 yorum:

  1. Satin relaxı nereden satın alabilirim bugün gratis ve watsons a baktım ama yoktu

    YanıtlaSil