23 Ocak 2014 Perşembe

Benefit Watt's Up Aydınlatıcı / Benefit Watt's Up Highlighter


Merhaba! Sadece birkaç üründen oluşan çok basit makyajlar yaptığım zamanlarda bile aydınlatıcı kullanmaktan vazgeçemiyorum, bence kesinlikle çok büyük fark yaratıyorlar. Bugün de sizlere çok sevdiğim bir aydınlatıcıdan bahsedeceğim: Benefit Watts Up. 

Hey everyone! Even in those days when I don't feel like wearing makeup and just use a little bit concealer, mascara and a lipstick; I make sure to never skip highlighter. They just give something extra to the skin like no other makeup product do and Benefit Watts Up Highlighter is one that gets the job done so perfectly. Ben bu ürünün Benefit Bronze of the Champions adlı setinden çıkan mini boyuna sahibim. Aslında bu ürünün büyük boyunu almayı planlıyorum ama bence bu mini boyu kaş kemiği, göz pınarı, burnun üstü, dudağın üstündeki V şeklindeki bölge gibi dar/küçük alanlara uygulama yapmak için biçilmiş kaftan. 

I own a cute, mini size of this cream highlighter. This came with the Benefit Bronze of the Champions set, and although I'm planning to buy the full sized one, this size is amazing for applying to the small or thin areas like inner corners of the eye, the browbone, the bridge of the nose, the Cupid's Bow above the lips etc.  


Genelde krem yapıdaki aydınlatıcı, allık gibi ürünleri pek sevmem çünkü pudra yapıdaki ürünlerin daha hızlı ve daha kolay uygulandığını düşünürüm. Ama bu ürün oldukça yumuşak ve hafif yapısı, kolay dağıtılması, ciltle harika bütünleşmesi ve verdiği doğal ışıltıyla benim gözüme girmeyi başardı. Özellikle stik şeklinde olması nedeniyle fırça/sünger gibi bir şey kullanmaya gerek kalmadan direk uygulayıp elinizle dağıtarak çok hızlı bir sonuç alabiliyorsunuz. Krem ürünlerden uzak durma sebeplerimden bir diğeri olan kalıcılık sorunu da bu üründe yok, etkisini kaybetmeden tüm gün uyguladığım şekilde kalıyor.

I'm not a big fan of cream highlighters, blushes etc, I find them hard to apply and really time consuming; I'm fine with my powder products most of the time. But this cream highlighter really impressed me. It's super soft, creamy, easy to blend, matches with the skin perfectly, feels light on the skin and gives an amazing glow. It's stick form makes the application really fast and easy, you just draw a line on the area you're going to apply and blend it with your fingers, no need for a brush or anything else. Another major drawback of cream products, poor staying power, is also nonexistent in this highlighter, it stays put and doesn't lose its effect all day long.


Bu aydınlatıcı soldaki gibi yoğun bir şekilde uygulandığında neredeyse somon rengine kaçan bir renge sahipmiş gibi görünse de dağıtıldığında şampanya rengine dönüşüyor ve oldukça doğal bir aydınlık veriyor. Bu renk hem sıcak hem soğuk hem de nötr alt tonlu ciltlere yakışacak türden harika bir renk, gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz. Abartılı, simli, yoğun bir ışıltı vermediği için günlük makyajlarda rahatlıkla kullanılabilir. 

This highlighter looks almost like a salmon color when swatched at first (on the left) but when blended out, it turns to a gorgeous champagne color that gives a natural glow to the skin. This color would suit any skin color, you can try it without any hesitation and see by yourself. As it has such a natural finish and doesn't have a lot of sparkles in it or anything, it won't turn your face to a disco ball, so you can use it during the day time without any doubt.  


Benefit ürünlerini gerçekten çok beğeniyorum ve bu aydınlatıcı da bir istisna olmadı, tam boyu alınacaklar listeme çoktan girdi bile! Bu ürünün bence tek eksisi fiyatı, yurtdışında 30 dolar civarına satılan bu ürün ülkemizde neredeyse 100 liraya satılıyor. Benefit ürünlerinden denemek istedikleriniz varsa tek tek almak yerine set şeklinde almanızı öneririm, hem daha uyguna almış olursunuz hem de birçok farklı ürün denemiş olursunuz. Görüşmek üzere!

I'm a big fan of Benefit products and the Watt's Up Highlighter is no exception, its full size is already on my wishlist! If you're new to the brand or just want to try a lot of products, I would suggest you to check the sets they bring out. They do various amazing sets with 5-6 mini products and you can try out many different things for a good price rather than buying only one full sized product. See you soon!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder