17 Ocak 2014 Cuma

L'oreal Infallible Far / L'oreal Infallible Eyeshadow - Burning Black


Merhaba! Asla bitmeyeceğini düşünmeye başladığım final dönemi sonunda bitti ve bloguma döndüm, bundan sonra blogumu asla boşlamayacağım. Bugün geçtiğimiz yılki favori farlarımdan biri olan L'oreal Infallible - Burning Black'ten bahsetmek istiyorum.

Hey everyone! I started to think that the finals week will never end, but it finally did. I'm back to a writing everyday schedule again, starting today with one of my favourite eyeshadows, L'oreal Infallible in the shade Burning Black.

 

Bu farlar gördüğüm en değişik yapıya sahip, adeta kremsi yumuşaklıktalar ama toz pigment olduklarını da fark edebiliyorsunuz. Ve gerçekten inanılmaz pigmentliler, tek katta bile tamamen renk veriyorlar. Kalıcılıklarına ise söyleyecek hiçbir şey bulamıyorum. Şu ana kadar altına bir kez bile baz uygulamadan kullandım, ve ne bir bozulma, ne bir renk kaybı, ne de bulaşma, dağılma ile karşılaştım. 

These eyeshadows have the strangest formula, they are creamy soft but you can also feel that they are powdery. It's really hard to describe. And they are incredibly pigmented, as they actually are pressed pigments, you can get full opaque color by just one gentle swipe, it's amazing. Also, they really bring it when it comes to the staying power. I've never applied an eyeshadow base underneath this eyeshadow and I've never experienced any fading, smudging, creasing; even with my crazy oily eyelids. 


Sıkıştırılmış toz pigment yapıdaki bu farların kapağını açtığınızda farı bastırmak ve pigmentlerin dağılmasını engellemek için bir kapakçıkla karşılaşıyorsunuz. Bu kapakçığı her kullanımdan sonra tekrar farın üstüne yerleştirmek gerekiyor, yoksa farın yapısı bozulacaktır. 

When you open the cap, you see this plastic lid covering the eyeshadow, you should put this back onto the eyeshadow after each use. As these are pressed pigments, they have to be kept pressed by this lid so that they will stay intact and keep their formula.


Şu rengin mükemmelliğine bakar mısınız? Burning Black adına yakışır bir şekilde adeta alev almış gibi görünüyor, ama bence siyah değil, harika bir koyu kahverengi. İçerisinde yoğun bir şekilde pembe-bordo ışıltılar yer alıyor, üstüne ışık vurduğunda harika ışık oyunları, parıltılar oluşuyor. Gerçekten göz alıcı bir renk. Aslında oldukça koyu ve iddialı bir renk gibi görünse de hafifçe uygulandığında gündüz de kullanılabilir. Ayrıca bu rengin içindeki pembe ışıltılar özellikle kahverengi, ela, yeşil gözlere çok yakışacak, gözün rengini ön plana çıkartacaktır.

Can we please take a moment to realize how gorgeous this color is? Burning Black really lives up to his name, but I wouldn't call it a black, it's actually a deep, dark brown. The pink-burgundy shimmer it has makes it look like "burning". When light hits this eyeshadow, these pink shimmer creates light reflections and looks amazing. This may seem like a bold, intense color but you can use it during the day time by applying it really lightly. A side note, this color would suit brown-green eyes amazingly and te pink reflections in this deep brown will make the color of the eyes stand out.

Yukarıda sol tarafta farı sadece parmağımı ürüne birazcık bastırıp hafifçe aldığımda ve tek kat uyguladığımdaki sonucu görüyorsunuz, sağ taraftaki ise soldakini uyguladıktan sonra parmağımda kalan ürün. Yani çok az bir miktar ürün alarak tamamen opak bir kat uyguladıktan sonra bile parmağımda bu kadar ürün kaldı, buradan ne kadar pigmentli olduğunu anlayabilirsiniz.

I took a little bit of product and swiped it just once to get the swatch on the left, and used whatever is left on my fingertips after that first fully opaque swatch to create the swatch on the right. You can really see how pigmented these are, even with the smallest amount of product, you get a full on application and a light application at once.  


Bu farlar ve Maybelline Color Tattoo farlar bence fiyatlarına göre inanılmaz kaliteye sahip olan ürünler. L'oreal Infallible farlar Giorgio Armani Eyes To Kill farlara dupe olarak gösteriliyor, birebir renklere sahip olmasalar da kalite olarak L'oreal'in asla aşağı kalır bir yanı olmadığını düşünüyorum. Bu farların ülkemizde sanırım 10 civarı farklı rengi satılıyor, ben indirimde her yakaladığımda 1-2 rengini mutlaka sepetime atıyorum. Siz de mutlaka bir göz atmalısınız, beğendiğiniz bir renk bulacağınıza eminim. Görüşmek üzere!

These eyeshadows and the Maybelline Color Tattoos are hands down the best drugstore eyeshadows ever. They're worth much more than what they cost, considering their quality. These L'oreal Infallible eyeshadows are seen as dupes for Giorgio Armani Eyes To Kill eyeshadows, maybe they don't have exact color matches but with regards to their formula, they're incredibly similar. And when we think about the price, you really can't beat these! I would definitely give these shadows a go, there are quite a bit of different colors of these, everyone can find one that they would love. See you soon!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder