21 Ocak 2014 Salı

The Balm Meet Matte Far Paleti / The Balm Meet Matte Eyeshadow Palette


Merhaba! Sadece ambalajına vurulup bile alınabilecek bir başka The Balm ürünüyle karşınızdayım: The Balm Meet Matte Far Paleti. Matt'in kırmızı yanaklarına ve mükemmel gülüşüne bakar mısınız!


Aslında mat farları çok sevmiyorum, genelde günlük makyajımda doğal tonlardaki ışıltılı farları tercih ediyorum. Bu paleti ilk aldığımda bu nedenle pek sevememiştim ve pek kullanmamıştım, hatta bir arkadaşıma hediye etmeyi düşünüyordum. Geçtiğimiz günlerde bir şans daha verme kararı aldım ve iyi ki de denemişim, çok beğendim!

Hey everyone! Yet another product from The Balm that just sucks you in with its packaging, The Balm Meet Matte Eyeshadow Palette. Just look at those red cheeks and the perfect smile of Matt!

I'm not really a big fan of matte eyeshadows, I tend to go for shimmery neutrals on a daily basis. So, when I first got this palette, I didn't really use it, in fact I wanted to give it to one of my friends as a gift but recently I decided to give it another go and now I love it! 


Matt hakkında konuşmayı bırakıp paletin kendisine geçiyorum. Bu palet 7 adet tamamen mat, 2 adet de yarı mat fardan oluşuyor, ve palette hem doğal tonlar hem de biraz daha renkli farlar var. Açıkçası sadece doğal tonlardan oluşmayan bir mat palet bulmak güzel, ama keşke 3 farklı tonda mavi yerine farklı renklere yer verselermiş. Farlar klasik The Balm kalitesine sahip, oldukça yumuşak ve kalıcılar, çoğu mat far gibi tebeşirimsi bir yapıya sahip değiller ve oldukça kolay uygulanıyor, dağıtılıyor ve karıştırılıyorlar. Neredeyse hiç dökülme yapmayan bu farlar inanılmaz pigmentli değil, tamamen opak bir renk elde etmek istiyorsanız birkaç kat sürmenizi ve altına baz uygulamanızı öneririm. 

Anyways, let's get past Matt and focus on the actual product. This palette consists of 7 entirely matte and 2 half matte colors, some neutrals, and some more colorful ones. A completely matte eyeshadow palette with a diversity of colors is quite rare, so this palette caught my attention. But I would be much happier with this palette if there weren't so many blue toned shadows, I'd rather have some other colors. Quality is classic The Balm quality, they are super soft and have good staying power. Most of them aren't chalky at all, and they don't really have a lot of fallout but I can't say that they are really pigmented. If you want full opaque application, you definitely should use a primer first.


Matt Smith: Açık kremsi bir bej rengi. Sıcak alt tonlara sahip olan bu rengi göz kapağındaki renk eşitsizliklerini gidermek için tüm göz kapağınıza uygulayabilirsiniz. 
Matt Gallagher: Orta tonlarda sıcak bir kahverengi. Özellikle gözün katlanma çizgisine dağıtarak uygulandığında çok güzel, yumuşak bir görüntü veriyor. 
Matt Ramirez: Yine sıcak alt tonlara sahip koyu bir kahverengi. Makyaja derinlik katmak ve makyajınızı biraz koyulaştırmak için çok güzel bir renk. 

Matt Smith: Light, warm, creamy beige. This is a great color for applying all over the lid to get rid of discolorations. 
Matt Gallagher: Mid toned warm brown. This looks amazing when blended to the crease, gives a softer look to any eyeshadow look.
Matt Ramirez: Warm toned deep, dark brown. I use this to get a little smoky effect and to deepen my look. Looks great on the outer V. 


Matt McDonald: Koyu, duman grisine benzeyen bir renk ama içinde belirgin bir lacivert ton var. Palete bakıldığında lacivert olarak görülse de uygulanıp dağıtıldığında koyu bir griye dönüşüyor. Bu renk tamamen mat değil, hafif bir gri yansımaya sahip.
Matt Horowitz: Orta tonlu bir mavi, klasik mavi farlar gibi değil, biraz daha "sakin" bir renge sahip. Ama yine de günlük kullanımda elimin gideceği bir değil, belki lacivert tonlu gece makyajlarında kullanılabilir. Yine bu paletteki tamamen mat olmayan renklerden biri, Matt McDonald gibi hafif gri yansımalara sahip.
Matt Chung: Açık, kremsi bir toz pembe. Yine tek başına tüm göz kapağıma uygulamayı sevdiğim, göze aydınlık bir efekt veren renklerden.

Matt McDonald: A dark smoky grey that has quite a bit of dark blue in it. In the pan it looks quite blue, but when applied and blended it turns to a dark grey. This color isn't actually matte, it has some grey sheen to it.
Matt Horowitz: A mid toned blue. It's closer to a navy color rather than a classic, intense blue eyeshadow that I don't like. I don't really see myself reaching for this for my daily makeup, but this can be used in navy toned smokey eye looks. This color is also not matte, it has some grey sheen similar to Matt McDonald. 
Matt Chung: A light, creamy pink color. These type of colors are what I use on a daily basis, you just apply it all over the lid and it gives an instant awaken, fresh look to the eyes. 


Matt Batali: Bu paletteki favori renklerimden. Harika bir koyu mor, oldukça derin bir renge sahip olduğu için kolaylıkla herkesin kullanabileceği türden bir far. Ben bu farı hafifçe uyguladığımda oluşan görüntüyü de, koyu göz makyajlarında yoğunca uyguladığımda verdiği efekti de çok seviyorum. 
Matt Schilling: Açık bir turkuaz rengi, ama yeşile değil maviye yakın. Yine benim pek tercih ettiğim renklerden değil, bu renkleri çok nadiren yaz aylarında alt kirpik diplerime uygulayıp biraz renkli bir görünüm elde etmek için kullanıyorum.
Matt Patel: Kesinlikle bu paletteki favori rengim. İçinde biraz morluk, çok az kahverengilik bulunduran harika bir gri. Günlük makyajınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz, herkese yakışacak türden bir renk.

Matt Batali: One of my favourites colors in this palette. This is a gorgeous deep, dark eggplant color. As it's not quite a "in your face" type of purple, this can be used both in day time (wearing it lightly of course) and in more intense dark smokey eye looks. I love using it both ways.
Matt Schilling: A light turquoise color that's closer to blue rather than green. I don't really go for this type of colors, but although very rarely, you can see me wearing a color like this on my lower lashline during the summer months. 
Matt Patel: Hands down my favourite color in this palette. It's a mid toned grey with a lot of mauve and a little bit of brown in it, such a gorgeous shade. I reach for this type of neutral colors on a daily basis and I believe this color would suit literally everyone. 


Bu paleti iyi ki kimseye vermemişim, kullanmayı çok seviyorum. Hatta o kadar sevdim ki bunu kullanmadıysam onu asla kullanmam diyerek almayı reddettiğim The Balm Meet Matte Nude paleti de en yakın zamanda almaya karar verdim. Özellikle Gratis indirimlerinde bu paletler inanılmaz uyguna satılıyor, mat farları seviyorsanız mutlaka deneyin derim. Görüşmek üzere!

I'm so glad that I didn't give this palette so anybody, I'm loving it so much right now! I decided not to buy The Balm Meet Matte Nude palette when I bought and never used this, but now that I'm loving it, I'm definitely going to grab a Nude palette when I see it on sale. If you're a fan of matte shadows, you should check these palettes out. See you soon! 

2 yorum:

  1. Sadece Matt Batali ve Matt Patel icin bile alinabilir bir palet!

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kesinlikle katılıyorum, bu kadar mavi renk içeren bir paleti sevmemi ve sürekli kullanmamı ancak böyle iki harika renk sağlayabilirdi!

      Sil