1 Ocak 2014 Çarşamba

Chanel Rouge Coco Shine - Boy


Merhaba! 2014'ün ilk yazısı çok ama çok sevdiğim Chanel Rouge Coco Shine - Boy olsun istedim. Bu ruj sahip olduğum açık ara en pahalı ruj, ama o kadar çok seviyorum ve kullanıyorum ki parasını çıkardı diyebilirim. 

Hey everyone! I wanted to start this year by writing about something I adore, and the first thing that crossed my mind was the Chanel Rouge Coco Shine in Boy. This is by far the most expensive lipstick I own, but I love it and use it so much, therefore I can justify its price in my mind.Bu rujun sadece tasarımı üzerine bile satırlarca konuşabilirim. Chanel olduğunu gerçekten belli ediyor, zarifliği, sadeliği, üzerindeki altın rengi detayları. Aynı zamanda ruj buram buram gül kokuyor, normalde çok sevdiğim bir koku değildir ama o kadar hafif ki burnuma çok hoş geliyor. 

Can we just take a moment to stare at the gorgeous packaging? You can really tell it's Chanel, such a sleek, elegant packaging with the golden detailing. The lipstick itself smells like roses, although I don't really like the rose scent, this is such a light scent that's really pleasant.


Rouge Coco Shine serisindeki rujlar hafif renk veriyor ve hafifçe parlatıcı sürmüşsünüz gibi görünen bir bitişe sahip, ama bu parlaklık çok fazla değil, daha çok doğal bir ıslaklık gibi. Aynı zamanda parlatıcılar gibi yoğun, yapışkan yapıda kesinlikle değiller. Kullandığım en hafif ve en nem veren ruj olduğunu kesinlikle söyleyebilirim, aynı zamanda oldukça yumuşak, kremsi ve adeta dudakta kayıp giden bir yapısı var. Yoğun renk vermedikleri için uygulaması çok kolay, aynaya bakmadan bile rahatça uygulayabilirsiniz. Kalıcılıkları 3-4 saat civarında, gün içerisinde tekrar uygulamak benim için bir sorun değil bu nedenle benim için yeterli. Zaten yoğun renk vermeyen rujların tüm gün dudağımızda kalması henüz hiç karşılaşmadığım bir durum.

This lipstick has a twist-up bullet, and there's quite a bit of product. Rouge Coco Shine line consists of sheer lipsticks that leave a gloss like finish to your lips, but they are really light and don't feel sticky and heavy like a gloss at all. They are some of the softest, creamiest, most hydrating, lightest lip products I've ever come across and they just glide on the lips. As they have sheer coverage, they are so easy to apply, you don't even need a mirror. As far as the staying power goes, these won't last you hours and hours as they're not full-on opaque lip products, but this lasts me around 3-4 hours which is enough for me, I don't really mind re-applying it through the day.


Açık gül kurusu-pembe renkteki bu ruj dudakta inanılmaz güzellikte bir duruşa sahip. Oldukça doğal bir duruşu var, sanki ruj sürmemişsiniz de çok bakımlı, dolgun, kendiliğinden pembe ve parlak dudaklarınız varmış gibi gösteriyor. Bu ruj birçok makyaj artistinin, ünlünün, bloggerın favorisi, ve neden olduğunu anlamak zor değil. Hem günlük kullanım için, hem de yoğun göz makyajı yaptığınız gece makyajları için çok uygun bir ruj, her tondaki makyaja ve her tondaki cilde yakışacağını düşünüyorum. 

This rosy pink shade looks gorgeous on the lips. It's such a perfect "my lips but better" shade, it just enhances the look of your lips, gives them a natural pink flush, some sheen, and a more plump look. This would suit any makeup look, and it's great both for daily use and toning down the intense night time looks. This lipstick is a favourite of many makeup artists, celebrities, bloggers and it's easy to understand why, it would suit anyone and everyone and it has such an amazing quality. 


Bitirmeye yaklaştığım an fiyatını hiç düşünmeden alacağım tek ürün olan bu ruja tek kelimeyle bayılıyorum. Eğer paranıza kıyabilirseniz (en son 93 TL civarındaydı) bu ruja mutlaka bir şans verebilirsiniz, aynı zamanda makyajseverler için güzel bir hediye de olacaktır. Görüşmek üzere!

Despite its crazy price, this is the only makeup product I would instantly repurchase when I get close to finishing it. If you want to splurge on a good everyday lipstick or want to buy a nice gift for someone who likes makeup, this would be great. See you soon! 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder