5 Şubat 2014 Çarşamba

Avon Ultra Color Lipsticks - Blush Nude & Sangria


Merhaba! Avon son zamanlarda gerçekten kaliteli makyaj ürünleri çıkarmaya başladı, ve bu ürünlerin bazıları sürekli kullandığım favori ürünlerim arasına girmeyi başardı. Bugün sizlere son birkaç aydır çok severek kullandığım iki rujdan bahsedeceğim: Avon Ultra Colour Lipstick - Blush Nude & Sangria.

Hey everyone! Nowadays Avon has been impressing me quite a lot with their new launches. I've spotted, bought and absolutely loved quite a lot of product from the brand recently, here's two of them: Avon Ultra Color Lipstick - Blush Nude & Sangria.Ultra Color serisi Avon'da daha önceden olan bir seriydi, ama bir süre önce serinin hem formülü hem de kapları değişti, eski renklerin bazıları kaldı, seriye yeni renkler eklendi. Ben de bu rujlar ilk çıktığında yeni renklerden iki tanesini denemek için aldım ve tek kelimeyle bayıldım! Önceden de sevdiğim bir seriydi ama yeni formülü çok daha güzel, yumuşak, kolay sürülüyor, dudaktaki kusurları vurgulamıyor, tek katta tam opak renk veriyor ve benim dudaklarımda 4-5 saat kadar kalıyorlar ki bence bu mat yapıda olmayan ve özellikle kalıcılık vaadetmeyen rujlar için oldukça iyi bir süre. Gün içinde ruj tazelemek benim için sorun değil, hatta tam tersine sevdiğim bir şey.

These aren't actually really new, these have been out for a few months now. Avon had this Ultra Color Lipstick line before, but they recently reformulated and changed the packaging, and the new versions are quite impressive! I love the formulation, soft, pigmented, fully opaque in one coat, don't emphasize the lines or dryness of the lips. Staying power is quite good too for a non-matte lipstick that doesn't have a long staying power claim, they stay on for 4-5 hours, which is enough in my opinion. I'm okay with reapplying lipsticks, I actually enjoy it.  


Bu rujlarla ilgili çok sevdiğim bir diğer şey ise kaplarının üstünün şeffaf oluşu. Özellikle benim gibi çok fazla ruja sahipseniz ve bir ruju bulmak için sürekli bir sürü rujun kapaklarını açıp ya da altlarını okuyup hangisi olduğunu anlamaya çalışmaktan sıkılıyorsanız, ruju hiç açmadan sadece üstüne bakarak rengi bulmak çok kullanışlı. Ama benim gibi rujun şeffaf kapakta görünüşünü güzelce göstermek için ruju fazla açıp sağ üstteki gibi tepeye çakılmasına sebep olmamaya dikkat edin. :)

Another great think about these is the packaging. The top section of the cap is see-through, so you can see which color is it without opening up the cap or reading the name on the bottom the lipstick. I was trying to show how the lipstick looks from the see-through cap, so I opened them a bit too much and hence the messy look on the right. Sorry about that. 


Renklere gelecek olursak, Sangria benim en sevdiğim pembe tonuna sahip. Koyu ve iddialı bir renk ama içinde biraz mor-mürdüm renk barındırıyor, cart bir pembe değil. Hem günlük makyajlarda hem de daha özel zamanlarda yapılan yoğun makyajlarda kullanmak için ideal. Blush Nude ise benim için mükemmel nude diyebilirim. Çok açık, ten rengine kaçan nude rujları sevmediğimi ve kendime yakıştırmadığımı daha önce söylemiştim, benim için ideal nude renk budur. Açık, oldukça yoğun bir pembelik içeren bir bej ve bence herkese yakışacak bir renk. O kadar doğal bir duruşu var ki uygulamak için aynaya bakmanıza bile gerek yok, çantanıza atıp her gün kullanabileceğiniz bir renk.

Sangria is the perfect pink lipstick for me. It's bold but not too "in-your-face" bold. It has some plum color in it, which makes it less bright. It's perfect for daily makeup looks where you keep the rest of the makeup minimal and want a pop on the lips. Blush Nude is the perfect nude color for me. I don't like nude lipsticks that are too light, that almost look like you put concealer on your lips. The perfect nude shade for me, which is this, is a beige with lots of pink in it. This looks so nice and natural, it's perfect for carrying on your bag all the time and you don't even have to look at the mirror to apply it, it's so easy to wear. It's the perfect everyday shade.


Ben bu seriyi gerçekten çok sevdim ve özellikle indirimde yakalarsanız mutlaka bir iki renk seçip denemenizi öneririm, oldukça geniş bir renk skalası var. Avon son zamanlarda yeni 1-2 ruj serisi daha çıkardı, onları da yakın zamanda deneyimleyip size bahsedeceğim. Görüşmek üzere!

I'm really impressed with these lipsticks from Avon, I think they do amazing lipsticks. In fact, they brought out a few new lipstick lines a while ago and I'm going to get my hands on them soon and tell you about them. See you soon!

2 yorum:

  1. Bu seriyi hic denemedim, cogu blogda ovuluyo denemek sart oldu:) ben de cok acik ve soguk nudelari sevemedim bi turlu, blush nude cok tatli ve dogal durmus swatchta.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Gerçekten iyiler, şu anki katalogda da indirimdeler bence bir şans verebilirsin. Blush Nude gerçekten çok doğal duran tam bir günlük nude ruj, elimden düşmüyor. :)

      Sil