1 Şubat 2014 Cumartesi

Benefit Creaseless Cream Eyeshadows - Busy Signal & Birthday Suit


Merhaba! Geçtiğimiz haftalarda Sephora'da oldukça büyük bir indirim vardı, hala devam ediyor mu emin değilim ama ben geçtiğimiz haftasonu indirimden yararlanarak kendime Benefit'ten birkaç harika ürün kaptım. Bugün sizlere Creaseless Krem Farlar'dan Busy Signal ve Birthday Suit renklerinden bahsedeceğim.

Hey everyone! I'm not actually a big fan of January but the big Sephora sale makes this month a little bit enjoyable. I had my eyes on a few Benefit goodies when I hit the store last weekend and luckily managed to grab everything I wanted. You'll be seeing all of them on my blog soon, but let's start with Creaseless Cream Eyeshadows in Busy Signal and Birthday Suit.  
 


Benefit (yanılmıyorsam geçtiğimiz sene) bu krem farları yeniledi, bazı renklerini satıştan kaldırdı, bazı eski renkler ise hala duruyor. Busy Signal artık satışta olmayan ama benim çok uzun zamandır istediğim bir renkti. Birthday Suit ise yeni versiyonuyla satışta ve uzun zamandır istediğim bir fardı, eski versiyonu indirimde olunca kaçırmak istemedim. 

Benefit reformulated these shadows and changed their packaging I think about a year ago, discontinued some shades and kept the rest. Busy Signal is one of those discontinued ones which is a shame because it's really gorgeous. Birthday Suit is on sale with the new packaging and I wanted it for so long, when I saw that the old packaging one was on sale, I couldn't miss it.


Busy Signal, kahverengi gözlere sahip kişilerin kesinlikle sahip olması gereken renkte bir far. İçinde kızıllık ve altın rengi metalik yansımalar barındıran, muhteşem bir kahve. Genelde kızıl kahvelerin gözü yorgun gösterdiğini düşünürdüm ve kullanmaktan kaçınırdım ama bu renge resmen aşık oldum ve aldığım günden beri her gün kullandım, uzunca bir süre de elimden düşmeyeceğine eminim. 

Busy Signal is a must have for the brown eyed gals. It's such a gorgeous deep brown with some red tones in it and it has an amazing golden metallic sheen. I avoid warm toned brown eyeshadows most of the time as they tend to make your eyes appear tired, but this doesn't have that effect at all, it just looks incredible. I'm head over heels in love with this shadow and have been using it everyday since I've got it, I don't see that changing anytime soon.   


Birthday Suit anlatması çok zor bir renk. İlk olarak bakıldığında açık bir bronz-gri gibi görünüyor ama uygulandığında ne sıcak ne soğuk tonlu, şampanya rengi-taupe-bronz karışımı bir renge dönüşüyor. Tek başına uygulanıp eyeliner ve rimelle tamamlandığında gözü aydınlık göstermek için harika bir renk, yani tam benim sevdiğim türden. 

Birthday Suit has a very unique, hard to describe color. When you see it on the pan, it looks like a greyish bronze color but when applied, it turns to a neutral toned shade that's like a mixture of champagne-taupe-bronze with some warm sheen to it. It's perfect for applying as a wash all over the lid to get that effortless, bright eyes look, which I love.  


Farların kalitesinden bahsetmemek olmaz, çünkü o konuda da kalbimi çalmayı başardılar. Benim çok sevdiğim Make Up For Ever Aqua Cream farlara benziyorlar, oldukça kremsi, yumuşacık, adeta sürüldüğünde kayıp giden, kolayca uygulanan ve yayılan bir yapıları var. Kalıcılıklarına ise söylenecek söz yok, gözümde 14-15 saat tuttum ve hiçbir bozulmayla, dağılmayla karşılaşmadım. Bunlar böyleyse bir de yeni formülasyona sahip olanların nasıl harika olduğunu düşünemiyorum bile. 

Let's talk about the quality of the shadows, as I'm completely blown away by that as well. They remind me of the Make Up For Ever Aqua Creams, they have the same super soft, super creamy, easy to apply and blend texture. These just glide on the lids like a dream and when it comes to the staying power, they are the bomb. I've worn them for over 14-15 hours without any creasing, fading, nothing! If the old formulation is this good, I can't even imagine what the new ones are like!   


Ben bu farları indirimde 20 lira gibi, kaliteleri düşünüldüğünde oldukça uygun bir fiyata almıştım. İndirim hala devam ediyorsa ya da gelecek indirimlerde bu farları bulabilirseniz mutlaka bir şans vermenizi öneririm. Ama bence indirimsiz halleri de fiyatlarını hak ediyor, yani yeni versiyonlarını da mutlaka denemelisiniz, kendinize yakışacak bir renk mutlaka bulabilirsiniz. Neredeyse oldukça ileri gidip favori krem farlarım olduklarını söylemek üzereyim, ama kullanmaya biraz daha devam edip emin olmak istiyorum. Görüşmek üzere!

I'm almost going to that far and say that they're my favourite cream eyeshadows, ever. But let's give it a little bit more time, because that's a hard thing for me to say for sure. These are some of the Benefit products that really give you what you've paid for, amazing high-end shadows with extraordinary quality. You really should check the new ones, there's a shade for everybody. See you soon!

1 yorum: