9 Şubat 2014 Pazar

Maybelline Diamond Glow Quad - Coffee Drama


Merhaba! Sık kullandığım makyaj malzemelerime baktığınızda en az 1-2 Maybelline ürününü mutlaka görürsünüz. Rimelleri, rujları, tekli farları bugüne kadar beni hiç yanıltmadı. Tekli farlarını ne kadar beğendiğimi daha önce blogumda yazmıştım, onları o kadar seviyorken bu dörtlü farı denemesem olmazdı: Maybelline Diamond Glow Quad - Coffee Drama. 

Hey everyone! You can always spot a few Maybelline products on my daily makeup bag, many of the products I own from the brand are my favourites. I really love the mascaras and lipsticks but my absolute favourites are the mono shadows, I've already talked about them on my blog. Considering the fact that I'm in love with them, it would have been a shame if I didn't try out the eyeshadow quads from the brand. I wanted to give Maybelline Diamond Glow Quad - Coffee Drama a go, let's see how it turned out. Farların yapısı gayet güzel; yumuşaklar, kolayca uygulanabiliyor ve dağıtılabiliyorlar. Aşırı pigmentli değiller, hatta en açık renkteki far oldukça zayıf bir pigmentasyona sahip, ama geri kalan üçü güzel bir performansa sahip, baz üzerine uygularsanız çok daha güzel ve yoğun bir sonuç alabilirsiniz. Kalıcılıklarını denemek için bu farları oldukça uzun bir süre gözümde tuttum, 6-7 saat kadar hiçbir bozulma gözlemlemedim, 7 saatten sonra ise ufak ufak bozulmalar başladı, ama baz uygularsanız bu sorun da çözülecektir.

The textures are quite nice and soft, they are easy to apply and blend. Pigmentation is not outstanding but even without a primer, the color payoff is good. Amazingly applied on top of a good primer, they would do wonders. I tested them out for the staying power and creasing, these lasted around 6-7 hours without any creasing, after that I didn't get any crazy creases or anything, but they didn't looked the same as before.  


Bu paletteki renk kombinasyonunu gerçekten çok beğendim. Kaş kemiğinizi ve göz pınarınızı aydınlatmak için kullanabileceğiniz bir inci beyazı, sıcak bir bronz, biraz morluk içeren taupe-gri arası bir renk ve koyu bir kahverengiden oluşan bu farla farklı farklı birçok makyaj yapılabilir. Benim favorim soldan üçüncü, yani taupe-gri olan renk, göz kapağına tek başına uygulandığında harika duruyor ve özellikle kahverengi-ela gözlere çok yakışıyor. Bu farların adı Diamond Glow olmasına rağmen elmas parlaklığına falan sahip değiller, ufak simler içeriyorlar ama kesinlikle abartı durmuyor. Hatta ışık vurduğunda harika görünüyor!

I have to say, I just love the color combination of this palette. You get a sheer off-white shade, a beautiful warm bronze, a taupe-grey mixture with a hint of purple, and a dark, deep brown. My favourite is certainly the taupe shade, it looks amazing when sweeped all over the lid. The lightest color is not very pigmented, apart from that, the rest are quite pigmented. As you can see, although they're named Diamond Glow, they are not looking like diamonds. These eyeshadows definitely have a sheen and a little bit of glitter in them, but it's nothing too over the top, it's just beautiful, nothing dramatic. 


Maybelline Diamond Glow quadı Maybelline tekli farlar kadar olmasa da beğendim, bana kalırsa Maybelline tekli farlar pigmentasyon olarak bu farlardan kat kat iyi. Ama bu dörtlü farın renk uyumu çok güzel ve kalitesi de gayet iyi, fiyatının da 18-20 TL civarında olması lazım. Birkaç renk seçeneği daha var, önümüzdeki 14 Şubat indirimlerinde diğer renklerine de göz atabilirim, Purple Drama tam benlik gibi duruyor. Görüşmek üzere!

My first experience with Maybelline quads was quite nice, I liked the color combination and the quality of this quad a lot but I have to say that I prefer the texture and pigmentation of Maybelline Mono Shadows over these. But I want to try out a few more shades from these quads, there's one called Purple Drama that looks right up to my alley, I predict that it's going to be in my makeup drawer quite soon. See you!

2 yorum:

  1. Maybelline gerçekten fiyat ve kalite açısından çok başarılı bir marka.Bu far da gayet güzel gözüküyor :))

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kesinlikle katılıyorum, indirimsiz halleriyle bile ödediğimiz paraları gerçekten hak eden nadir markalardan biri bence. Bir de indirimde yakalandığında tadlarından yenmiyor. Gerçekten güzel bir far, bu serideki diğer renkleri denemedim ama bunu önerebilirim :)

      Sil