13 Şubat 2014 Perşembe

En İyi Paletler #2 / Perfect Palette Tag #2


Merhaba! Geçtiğimiz günlerde Perfect Palette Tag'in ilk yazısını yazmıştım ve bu tag'in 4 sorusunu cevaplamıştım, bugün kalan 4 soruyu da cevaplayıp bu tag'i tamamlayacağım. İlk yazıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hey everyone! I've written the first part of my Perfect Palette Tag and answered 4 questions, today I'll answer the remaining 4 and complete this tag. You can check the first part by clicking here. Let's get started. 


Soru 1: Seyahat İçin En İdeal / Best Palette for Traveling


İlk yazıyı okuyanların bu iki paleti görünce "Yine mi bunlar?" dediğini duyar gibiyim. Evet, yine Nars One Night Stand ve yine The Balm Balm Jovi. Bütün seyahatlerime bu iki paleti alarak taşıyacağım makyaj malzemesi sayısını yarıya indirmeyi başarabilirim, bu nedenle seyahat için ideallik söz konusu olduğunda bu ikisi benim gözümde tartışmasız birinci.

I can hear you saying "Oh, these two again?" if you've read the first part of this post, and my answer is yes. I can cut down the amount of makeup to half by taking the Nars One Night Stand palette and The Balm Balm Jovi with me, so of course they're getting the first place in the best for traveling section. 


Nars One Night Stand paleti seçme sebebim apaçık ortada. Seyahate çıkarken hem bronzer, hem aydınlatıcı hem de en az iki tane allık taşımazsam kendimi eksik hisseden ben, yanıma sadece bu paleti alarak tüm bu ihtiyaçlarımı tek ürünle karşılıyorum, hem de yanıma dört farklı renkte ve farklı bitişlere sahip allık almış oluyorum. Kaliteleri konusunda zaten söylenecek söz yok, Nars allıklardan daha iyi hiçbir allık görmedim, bronzer ve aydınlatıcıları da aynı mükemmelliğe sahip. Palet oldukça sağlam bir yapıya sahip, kapağını siz açmadıkça asla açılıp her yere dökülemez. Aynı zamanda ince ve boyut olarak da büyük değil. Tüm bunlar düşünüldüğünde seyahat için ideal olması kaçınılmaz oluyor.

The reasons why I picked Nars One Night Stand as the best one for traveling is quite obvious. I feel like I'm bringing absolutely nothing with me if I don't carry at least two different blushes, a bronzer and a highlighter with me; So a palette with a bronzer, a highlighter and FOUR different blushes with unique colors and finishes can be described by only one word: Dreamy. There's nothing to say about the quality, Nars does the best blushes in the market and their bronzers and highlighters are exceptional as well. This palette is really sturdy, hard to open, quite thin and not so big. Talk about perfect for traveling! 

The Balm Balm Jovi'nin işlevselliğinden daha önceki postumda da bahsetmiştim, burada da birinciliği kendisine verme sebeplerimden kısaca bahsetmek istiyorum. İlk olarak, içinde hem mat hem ışıltılı yapıda ve çok farklı renklerde farlar bulunuyor. Bu farlarla sınırsız farklı görüntü elde edebilirsiniz, hem hafif gündüz makyajlar için hem ağır dumanlı makyajlar için kullanılabilecek renklere sahipler. Yapıları da yumuşacık, inanılmaz pigmentli, kolay dağıtılabilir ve oldukça kalıcılar; klasik The Balm kalitesi. Palet aynı zamanda The Balm Frat Boy allığın birebir aynısı olan küçük boy bir allık ve The Balm Mary Lou Manizer'ın birebir aynısı olan bir aydınlatıcı içeriyor. Tüm bunlara hem dudak hem yanak için kullanılabilecek iki farklı renkteki krem ürünleri de katın. Bu paletin yanına fondöten, kapatıcı ve rimel eklediğinizde yanınıza tüm makyaj çantanızı almış gibi oluyorsunuz. Yine kaliteli mıknatıslı kapağı ve inceliği ile seyahat için birebir.

I've talked about the versatility of The Balm Balm Jovi before, and I'll say it again. The possibilities are endless with this palette. You get 12 eyeshadows with different colors and finishes, you can get tons of different daily or smokey looks with them. They're buttery soft, pigmented, blendable and long-lasting, usual The Balm quality. The palette also has a blush (exactly the same as The Balm Frat Boy), a highlighter (again, exactly the same as The Balm Mary Lou Manizer) and two lip/cheek creams. Basically, you can take this, a foundation, a concealer and a mascara: you have a complete makeup bag.

Soru 2: En İyi Pigmentasyon / Best Color Payoff


Bu sorunun cevabını vermek benim için oldukça kolay oldu. Söz konusu farların pigmentasyonu olduğunda Urban Decay'in eline su dökebilecek herhangi bir markayla henüz karşılaşmadım!

This was the easiest one for me to answer. No other brand even comes close to Urban Decay eyeshadows when it comes to eyeshadows.


Urban Decay Naked palet benim en çok kullandığım paletim. Bu farların pigmentasyonu beni her kullandığımda kendisine hayran bırakıyor. Sadece ufak bir dokunuşla bile tüm göz kapağınıza yetecek kadar ürün alabilirsiniz. Yumuşacık, son derece kaliteli ve kolay dağıtılabilir olmaları da cabası.

This is hands down my most used palette. I fell in love with the pigmentation of these eyeshadows every single time I use them, it's crazy! You can get enough product for your eyelids by the smallest touch. The softness and the longevity they have is exceptional as well.


Burada paletteki rastgele 4 renge parmağımı hafifçe sürttüğümde gelen ürün miktarını görüyorsunuz. Pigmentasyonları nedeniyle o kadar az az kullanıyorum ki her gün kullansam bile bu farların dibini 3 yılda falan görürüm galiba.

I swiped my fingers really lightly to get this amount of product, you can see what I'm talking about. This is no joke. Although I use this palette almost every day, I hardly think that I'll ever see the pans of these eyeshadows as I use the littlest amount of product because of the pigmentation.

Soru 3: En Az Kullanılan / Least Used


Bu paleti alıp bir iki kez kullandıktan sonra bir kenara koydum ve uzunca bir süre boyunca hiç elimi sürmedim. Geçtiğimiz haftalarda bu paleti neden sevmediğimi düşünürken tekrar inceledim ve neden hiç kullanmadığımı anlayamadım. The Balm Meet Matte gayet kaliteli, iyi pigmentasyona sahip, kullanılabilir renklerden oluşan bir palet. 

I bought The Balm Meet Matte palette over a year ago, played with it for a day or two, and then completely forgot about it. Recently I wanted to give it another go and couldn't understand why I never wanted to use it more often, it's a beautiful palette with good pigmentation, nice colors, overall great quality.


Paletin oldukça başarılı olduğunu düşünsem de nedense hala elim hiç kendisine gitmiyor, kendimi kullanmak için zorluyorum ve maalesef en az kullandığım palet ünvanını hala taşıyor. Hatta The Balm paletler arasında sahip olmadığım sadece Meet Matte Nude kaldı ama bu paleti neredeyse hiç kullanmadığım için o paleti almak için mantıklı bir sebep bulamıyorum. 

Although I think this palette is quite nice, I still can't see myself using it at all. I never reach for it and I'm now at a point where I'm literally forcing myself to use it and it's still my least used palette. To tell you the truth, I own every single palette from The Balm, except for Meet Matte Nude. As I never seem to use this one, I just can't justify buying it at all. 

Soru 4: En Çok Kullanılan, En Sevilen, Issız Adaya Düşsen Yanına Alacağın Palet / Most Used, Most Loved, The One You'll Bring to a Desert Island


Bu sorunun cevabı iki yazımı da okuyanlara biraz şaşırtıcı gelebilir, çünkü daha sık bahsettiğim paletler oldu. O paletler o kategorilerdeki birinciliklerini kesinlikle hak etti, ve hepsini ayrı ayrı çok seviyorum. Ama söz konusu en çok sevilen ve en çok kullanılan paletler olunca birinciliği Urban Decay Naked ve The Balm Nude'tude paylaşıyor. 

This may seem like a surprise to those who've read this post and the previous part, as there were other palettes that got quite a lot of mention. Those palettes definitely deserved their first place in those categories, I love them all. But when it comes to the most loved, most used palettes, Urban Decay Naked and The Balm Nude'tude take the lead without any question. 


Nude'tude palet benim The Balm'dan aldığım ilk ürün. Markaya olan aşkım bu ürünle başladı, bunu deneyip bayıldıktan sonra her indirimde standın önünde kendimi kaybederek The Balm'ın neredeyse tüm ürünlerini satın aldım. Bu palet benim ilk göz ağrım denebilir, ve kendisini aldığım ilk günden beri sürekli kullanıyorum. Baktığınızda fazla kullanılmış gibi gözükmüyor, bunun sebebi farların oldukça pigmentli olması, çok az kullansam bile yetiyor. Hem açık hem koyu, hem sıcak alt tonlu hem sıcak alt tonlu doğal renklerden oluşan bu paletle elde edilebilecek makyajların sınırı yok. Sadece Stand-offish, Selfish, Sophisticated ve Schitzo renkleri için bile bu palet almaya değer.

Nude'tude is my very first The Balm product. I fell in love with the brand with this, and after loving it so much, I went back and bought almost every single product from The Balm (at different times, obviously). I've been using this non-stop for almost 2 years now and it hardly looks used as they're really pigmented and you need the tiniest amount. This palette has light, dark, warm, cool; all kinds of neutrals that can give you endless looks. It's worth buying only for Stand-offish, Selfish, Sophisticated and Schitzo; they're phenomenal colors. 

Urban Decay Naked'ın en sık kullandığım palet olduğunu yukarıda zaten söylemiştim. Bu paleti Paris Sephora'dan almıştım, ve almayı o kadar çok istiyordum ki Urban Decay standının önünde duygulanmamı gösteren 5 dakikalık bir videom bile var (makyaj aşıkları beni anlıyordur). Naked 1 ve Naked 2 arasında karar verememiştim, deneyip bakmak istemiştim ve ikisini de tüm kolumda alt alta swatchladığımda düşünmeden Naked 1'i sepete atmıştım. Soğuk alt tonlu bir cilde sahip olmama rağmen sıcak tonlardaki Naked 1 benim en en en sevdiğim palet. Tüm paletlerim arasından tek bir tane seçmem gerekse bunu seçerim. Kalitesinden bahsetmeye bile gerek yok, kusur bulmaya çalışmıyorum bile. Paletteki favorilerim Sin, Half Baked, Smog, Dark Horse ve Toasted. Özellikle Dark Horse'u tüm göz kapağıma uygulayıp hafifçe dağıtarak tek başına kullanmayı çok seviyorum ve bu makyajı her yaptığımda tonlarca iltifat alıyorum. Ülkemizde neden satılmadığını bir türlü anlayamadığım Urban Decay umarım bir an önce gelir ve biz de bu mükemmel paletlerden daha fazla mahrum kalmayız.

I've told that this is definitely my most used palette, and it's safe to say that this is my favourite palette of all times. There, I said it. If I had to pick only one palette for the rest of my life, this would be it. I bought this at Paris Sephora as it's not available where I live, and there's a 5 minute dramatic video of me standing in front of the Urban Decay counter and looking at this. Makeup lovers will understand (hopefully). Quality of these shadows are exceptional, I think what Nars does with their blushes, Urban Decay does with their eyeshadows. They are the absolute best. My favourites from the palette are Sin, Half Baked, Smog, Dark Horse and Toasted. I get so many compliments when I apply Dark Horse all over the lid and blend out the edges, it's gorgeous. Although I have quite a cool-toned skin, this warm-toned palette somehow works so well across my skin tone. I fell in love with it again and again every single day. (I'll stop being dramatic now.)


En iyi paletleri seçtiğim postlarımın sonuna geldik, oldukça uzun ve bol fotoğraflı yazılar oldu ama ben yazmaktan çok keyif aldım. Zaman zaman paletlere olan aşkımdan dramatikleştim, bazı paletleri daha sık kullanma kararı aldım, bazılarını yeterince sevmediğim için üzüldüm. Makyajseverler beni anlıyordur, tüm makyaj malzemelerinin arasında paletlerin yeri apayrıdır. En azından benim için kesinlikle öyle. Umarım okumaktan keyif almışsınızdır. Görüşmek üzere! 

And this concludes my Perfect Palette Tag! I loved writing this long posts with lots of pictures. At times I got really dramatic, decided to use some of the palettes more, fell in love with some again, got sad because I don't give them enough attention.. Makeup enthusiasts will understand this, I believe that between all of the makeup products we own, palettes are the most exciting ones. I hope you enjoyed reading these as much as I did, see you soon!

4 yorum:

 1. Ben de okumaktan çok keyif aldım! Az önce blogunu keşfettim ve bayıldım. Fotoğrafların çok özenli ve yazıların çok içten. Bu zamana kadar takip etmediğime üzüldüm açıkçası, hemen en eski yazılarına kadar ışınlanıyorum şimdi. :) Ayrıca Nars One Night Stand paleti alamadığıma ilk defa üzüldüm açıkçası, birçok bloggerda yazısını okudum ama şuan ilk defa şuan keşke alsaymışım dedim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle geç cevabım için özür dilerim! Blogumu beğenmene çok sevindim, böyle güzel sözler beni ne kadar mutlu ediyor anlatamam! Umarım diğer yazılarımdan da keyif almışsındır. One Night Stand palet gerçekten bir harika, ama bence üzülmene gerek yok, Nars'ın böyle harika allık paletlerini yine çıkaracağına eminim :)

   Sil
 2. Kullanmadıgın ürünlerle bir blog satısı yapsan cok güzel olurdu, meet matte yi o kadar ok istiyorum ki artık bulamıyorum içbir yerde

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yakın zamanda bir blog satışı düşünüyorum, Meet Matte de o satışta muhtemelen olacaktır çünkü elimi bile sürmüyorum gerçekten :/

   Sil