25 Aralık 2013 Çarşamba

2013 Favorileri - Vücut Bakımı / 2013 Favourites - Body Care


Merhaba! 2013 yılının sonuna geldiğimize inanamıyorum. 2013 benim için çok yoğun, bitmek bilmeyen, ama aslında güzel bir seneydi. 2014'ün çok daha güzel geçmesini umut ediyorum. Yılbaşına kalan 7 günde bu sene içerisinde en sık kullandığım ve en çok sevdiğim ürünleri paylaşacağım ve kısa kısa yorumlar yapacağım. Her şeyi kategorilere ayırdım, bugünün kategorisi vücut bakımı. Haydi başlayalım!

Hey everyone! It's hard to believe that 2013 is finally coming to an end, it felt like it's never going to end (at least to me) and it's been such a busy and intense year, but I have to say, it was nevertheless quite a good year. In the remaining 7 days of this year, I'll be sharing my yearly favourites with you, what I used and loved the most. Today is the body care day, let's dive in!İlk olarak bu yılki favori duş jelim ve vücut kremlerinden bahsetmek istiyorum:

 Palmolive'in bu yıl piyasaya sürdüğü Body Butter duş kremleri ilk çıktıklarından beri başka hiçbir şey kullanmıyorum. Çikolatalı ve vanilyalısı da var ama benim favorim yukarıdaki fotoğraftaki çileklisi. Hem nemlendirici, hem de içindeki partiküller sayesinde scrub görevi görüyor. Çok seviyorum!

Caudalie Divine Oil'i aslında sadece vücudumu nemlendirmek için değil, ellerime ve saçıma da kullanıyorum. Birkaç farklı yağın birleşiminden oluşan, inanılmaz güzel bir kokusu olan ve harika nem veren bu kuru yağa bayılıyorum.

Vücut kremleri konusunda ise tercihim Bath and Body Works ürünleri. Geçtiğimiz kıştan beri kullandığım Super Rich Body Cream with Shea Butter yoğun nem istediğimde, Fresh Picked Body Lotion ise çabucak emilen ve yeterli nem veren bir krem aradığımda ilk tercihim oluyor. İkisinin de kokularının harika olduğunu söylemeden geçemeyeceğim!

I discovered these Palmolive Body Butter shower creams this year, and I haven't used anything else since the moment I first used them. There is also a chocolate and a vanilla one but my favourite is the strawberry one above. These are super creamy but have some particules in them, which act as a scrub and leave your skin super soft. 

Caudalie Divine Oil has been my favourite dry oil, not only for the body but also for hair, hands, and nails. It combines a few different oils, has an incredible scent and gives an amazing softness to the skin.

When it comes to body moisturizers, Bath and Body Works ticks all the boxes for me. Super Rich Body Cream with Shea Butter is what I reach for when I want a super moisturized skin and Fresh Picked Body Lotion is great when you don't have a lot of time to wait for it to sink in but it still gives great moisture. They both smell great, by the way!


El kremi söz konusu olduğunda Neutrogena El ve Tırnak Bakım Kremi sadece bu senenin favorisi değil, her zaman kullanacağımı düşündüğüm bir ürün. Bu kremi yıllardır kullanıyorum, harika nemlendiriyor, çabuk emiliyor ve yağlı bir his bırakmıyor. 

Uzun süren arayışlardan sonra sonunda çok sevdiğim bir ayak kremi bulabildim: Vaseline Intensive Rescue Nemlendirici Ayak Kremi. Özellikle kış aylarında kuruyan ayaklarıma bu kremi bolca sürüp çorap giyip yattığımda yumuşacık ayaklarla uyanıyorum.

Neutrogena Hand and Nail Cream has been my favourite for years now, and I assume it will be in my stash for years to come. Great moisturizing power, instantly sinks in and leaves no oily feel. 

After a long search, I finally managed to find a foot cream that's really good: Vaseline Intensive Rescue Hydrating Foot Cream. I love using this especially when my heels are very dry in the winter months, I put a generous amount of this on my feet and put some socks on, go to sleep, and when I wake up I have super soft feet! 


Vücut bakımından bahsedip de deodorant ve parfümü atlamak olmazdı. Yılın ilk ayları boyunca alüminyum içermeyen bir deodorant aradım, zaten çok fazla bulamadım ama bulduklarım da hiçbir işe yaramadı. Nivea Pure and Natural serisinin alüminyumsuz roll-on'unu denemiştim ve beğenmemiştim, bir de spreyine şans vermek istedim ve bayıldım! 48 saat olmasa da uzun bir süre koruyor, kokusu çok güzel, ve içeriği çok temiz.

Yılın parfüm favorisi ise tartışmasız Lancome Tresor in LoveBitirebildiğim nadir parfümlerden, ve şişenin sonuna geldiğimde depresyona giriyorum. Bu parfüme 2 senedir aşığım, hayatımın sonuna kadar da kullanacağıma inanıyorum.  

You can't talk about body care and not mention deodorants and perfume, can you? I've been searching for a good aluminum-free deodorant for as long as I can remember, I tried plenty but non of them did the job for me. I tried the roll-on from this line and didn't like it, but Nivea Pure and Natural spray deodorant has really impressed me. I've been using it for months now and love it, protects for a long time (not 48 hours as it claims), smells great and the ingredients are quite good.

The most favourite perfume of the year is hands down Lancome Tresor in Love. This is one of the very few perfumes I managed to use up and when I'm at the bottom of a bottle, I feel really depressed (drama queen in action). I've been in love with this for 2 years now, and I think our love will last for many years to come.


Benim bu seneki vücut bakımı favorilerim bu şekilde, bu kadar az ürün seçmek gerçekten çok zor oldu, ama gerçekten yıl boyunca kullandığım ve en çok sevdiklerimi seçmek istedim. Umarım 2014 hem bizler, hem ülkemiz, hem de tüm dünya için sağlık, mutluluk, huzur, barış getiren, harika bir yıl olur. Görüşmek üzere!

These are my 2013 body care favourites, it's been quite a task to narrow down to these but I really wanted to pick the ones I've used all year round and really loved. I hope 2014 will bring us and the world health, happiness and peace, and whatever else you want! See you soon!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder