29 Aralık 2013 Pazar

2013 Favorileri - Dudak Ürünleri / 2013 Favourites - Lip Products


Merhaba! Sonunda bu yılki favorilerimin beni en çok heyecanlandıran kısmına geçiyorum: makyaj malzemeleri. Bugün bu yıl boyunca en çok sevdiğim ve en sık kullandığım rujlardan bahsedeceğim. Tam bir ruj manyağı ve günlük makyaj çantasında bile en az 6-7 ruj taşıyan biri olduğumdan (şaka değil) favorilerimi 13 taneye indirmek bile benim için çok zor oldu.

Hey everyone! It's finally the time to move to my ultimate favourite make up products of 2013, starting today with lip products. Being a total lipstick junkie, narrowing my favourites down was a real nightmare for me, so, 13 lipsticks are what I ended up with. 
Favori doğal, nude görünümlü rujlarımla başlayalım. Benim nude ruj anlayışım açık bej renklerdense doğal pembeler, leylak renkleri. Bir türlü kendime yakıştırdığım açık bej bir nude ruj bulamadım.

1-Chanel Rouge Coco Shine - Boy: En sevdiğim doğal görünümlü ruj, çok fazla renk vermiyor ama verdiği hafif pembelik ve parlaklıkla dudaklarınızı doğal bir şekilde güzelleştiriyor ve dolgun gösteriyor. Oldukça pahalı bir ruj olmasına rağmen o kadar çok seviyorum ki sürekli kullanıyorum ve bitirmek üzere olduğum için çok mutsuzum.
2-Avon Ultra Colour Rich Ruj - Blush Nude: Bu ruj açık, doğal bir pembe ve içinde biraz bejlik barındırıyor. Benim kullanabileceğim en nude ruj böyle bir renk. Günlük kullanım için çok güzel bir renk, yapısı ve kalıcılığı da oldukça iyi.
3-NYX Extra Creamy Round Ruj - Milan: Kullandığım en yumuşak, en kremsi, adeta dudakta yağ gibi kayan ruj. Çok güzel, kahverengine yakın bir leylak rengi olan bu rujun çoğu kişiye yakışacağını düşünüyorum.
4-Rimmel Apocalips - Solstice: Makyajımı bitirip hangi ruju kullanacağıma bir türlü karar veremediğimde elim hep bu ruja gidiyor. Her makyaja yakışan, pembe-kahverengi arası bir renk ve doğal görünen bir parıltı içeriyor. Bu benim bitirebildiğim nadir rujlardan, ve onlarca ruja sahip olduğum için ruj bitirmek benim için oldukça nadir bir durum, bu ruju ne kadar sevdiğimi buradan anlayabilirsiniz.

I'll start with my favourite natural, nude-ish lipsticks. I'm not really a beige-nude lip lover, so most of my nude, natural lipsticks are pink and mauve toned. 
1-Chanel Rouge Coco Shine - Boy: My ultimate favourite daily lipstick. This is just a perfect "my lips but better" shade, it just gives a little bit of color and shine and makes your lips look plump. I love it (despite the crazy price). 
2- Avon Ultra Colour Rich Lipstick - Blush Nude: This is a natural pink with a little bit of beige in it, and this is my understanding of a nude lip. Such a perfect everyday shade. 
3-NYX Extra Creamy Round Lipstick - Milan: The softest, most creamy lip product I've ever owned. Great pigmentation, good price. It has a nice mauve-brown color which will suit everyone.
4-Rimmel Apocalips Lip Lacquer - Solstice: This is what I go for when I don't know what lipstick would look good with a look. It's a mauve color with a natural looking sheen and it just suits every single make up look I pair it with. I've used up one and I never use up lip products, that tells something.


Doğal, günlük rujlardan sonra biraz da favori pembe rujlarımdan bahsedelim.
1-Rimmel Apocalips - Apocalyptic: Bu oldukça canlı, iddialı, mavi tonlu bir pembe ve ben bu ruju özellikle makyajımın geri kalanını sade tuttuğumda kullanmayı çok seviyorum. Tüm makyaja bir anda canlılık katıyor!
2-Mac - Plumful: Bu ruju ne kadar çok sevdiğimi daha önce blogumda anlatmıştım, ve bu ruja duyduğum sevginin asla bitmeyeceğine inanıyorum. Neredeyse her gün makyaj çantamda olan bu orta tonlu pembe-mürdüm rengi rujun herkese yakışacağını düşünüyorum.
3-L'oreal Rouge Caresse - Mauve Cherie: Fotoğrafta biraz karanlık çıkmış olsa da bu ruj aslında hafif renk veren, orta tonlu doğal görünümlü bir pembe. Ne çok koyu ne çok açık bir renge sahip olduğundan günlük kullanıma çok uygun bir ruj.
4-Rimmel Apocalips - Celestial: Sanırım Rimmel Apocalips rujları ne kadar sevdiğimi anlamak zor değil. Bu renk yukarıda bahsettiğim Solstice'e oldukça yakın, ama biraz daha pembe ve parıltı içermiyor. İki rengi de çok seviyorum ve aralarından bir tanesini seçmem imkansız, ikisi de yıl boyunca makyaj çantamda en çok yer alan rujlardan.

Let's move to a little bit more pinky shades. 
1-Rimmel Apocalips Lip Lacquer - Apocalyptic: This is a shade that screams "I'm here!". It's a blue toned, bright, bold pink that I just love pairing with a natural looking eye and face makeup. It just brightens up your look!
2-Mac - Plumful: I've talked about this on my blog before, and I don't think I will ever stop loving it. It's almost always in my make up bag. This lipstick is a medium plummy pink that would suit everyone. 
3-L'oreal Rouge Caresse - Mauve Cherie: It looks a bit dark in the picture but in fact it's a sheer lipstick that gives such a nice natural pink color to your lips, not too light, not too dark, just a great easy to wear lipstick. 
4-Rimmel Apocalips Lip Lacquer - Celestial: Can you tell that I really like the Rimmel Apocalips Lip Lacquers? This is quite similar to Solstice actually but this one is a bit more pink and it doesn't have a sheen running through it. I just can't pink one between the two of them, they both have been two of my most used lip products all year! 


Bu 5 ruj benim sahip olduğum en iddialı rujlardan ama hepsini çok seviyorum ve çok sık kullanıyorum.
1-Rimmel Kate Mat Ruj - 107: Yıl boyunca akşam ya da gece dışarı çıktığım neredeyse her seferinde bu ruju sürmüşümdür. Harika bir mavi alt tonlu bordo, mat olmasına rağmen dudakta ağırlık yapmıyor ve çizgilere dolmuyor. Sürdüğüm her seferinde iltifatlar aldığım bu ruju çok seviyorum.
2-Mac - Rebel: Oldukça canlı, koyu bir fuşya olan bu ruju o kadar çok seviyorum ki iddialı bir renk olmasına rağmen insanların bakışlarını umursamayarak gündüzleri de kullanıyorum.  
3-Mac - Diva: Sahip olduğum en koyu kırmızı-bordo arası ruj bu, mat yapıdaki bu harika ruju kullanmak biraz cesaret istiyor ama bir kere denedikten sonra sürekli kullanmak istiyorsunuz. Mac'in mat rujları oldukça güzel bir formülasyona sahip, genelde mat rujlar dudağı rahatsız etse de bu ruju çok severek kullanıyorum.
4-Rimmel Kate Mat Ruj - 111 Kiss of Life: Neden bu rujun bir adı var ve 107'nin yok? Rimmel, duy sesimi. Neyse, bu ruju Mac Ruby Woo'ya ucuz bir alternatif ararken almıştım, Ruby Woo'ya göre biraz daha turuncu bir alt tonu var ve genelde o tonlar bana hiç yakışmaz ama bu ruja bayıldım! Harika, canlı, domates kırmızısı dediğimiz renkte bir ruj ve dudağımda duruşu Ruby Woo ile neredeyse aynı.
5-Maybelline Color Sensational Ruj- Pleasure Me Red: Tanya Burr bir videosunda bu rujdan bahsetmişti ve o videoyu izlediğim gün gidip aldığım bu ruja aşık oldum. Mavi alt tonlu koyu bir kan kırmızısı olan bu ruj bence yeni yıl makyajı için mükemmel bir kırmızı. Oldukça kremsi yapıdaki bu ruja favori kırmızı rujum diyebilecek kadar bile ileri gidebilirim!

These five lipsticks are some of the boldest lip colors I own and I love and use every single one of them a lot. 
1-Rimmel Kate Matte Lipstick - 107: This is the lipstick I used almost every single time I was going out for a dinner or a night out this year. It's an amazing burgundy shade, has a great, easy to wear formulation and I get quite a lot of compliments when I wear it!
2-Mac - Rebel: This is an amazing dark fuschia-purple color, it's bold, it's bright, and I love it so much that I wear it during the day time too, I don't care if people will stare at me.
3-Mac - Diva: A dark, bold, matte burgundy-red that really requires confidence to wear, but let me tell you, when you try it once, you will want to wear it all the time. It feels quite light on my lips too, which is rare for matte lipsticks.
4-Rimmel Kate Matte Lipstick - 111 Kiss of Life: Why does this one have a name and 107 doesn't? Rimmel, get it together! Whatever, I bought this lipstick while I was looking for a cheaper alternative for Mac Ruby Woo, and I think this is quite a nice dupe. It's a bit more orange toned than Ruby Woo, but they both have matte finish and look quite similar on my lips. 
5-Maybelline Color Sensational Lipstick - Pleasure Me Red: I've seen this Tanya Burr talking abut this one a few months ago and that was enough for me to buy it. It's a deep blood-red lipstick with blue undertones, and I think this is my ultimate favourite red lipstick, which tells something.


Benim geçtiğimiz yılda en sık kullandığım, deyim yerindeyse elimden düşürmediğim, en sevdiğim rujlarım bunlardı. pembeler, mürdüm renkleri, leylak renkleri, bordolar ve kırmızılar her zaman favorilerim olmaya devam edecek ama belki bu sene kendime yakışan açık bej bir ruj ya da mercan rengi bir ruj bulmayı başarırırım, kim bilir. Görüşmek üzere!

So these are my most favourite lip products of the past year. I think my love for mauves, plums, pinks, burgundy and reds will go away. But who knows, maybe I'll manage to find a nice beige nude or a coral/orange lipstick that suits me this next year. See you soon! 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder