16 Aralık 2013 Pazartesi

Rimmel Glam Eyes Dörtlü Far / Rimmel Glam Eyes Eyeshadow Quad - Beauty Spells


Merhaba! Rimmel'in yüz ve dudak ürünleriyle bloglarda sıkça karşılaşıyoruz ama farlarına pek sık rastlamıyorum. Bugün Rimmel'in Glam Eyes Quad adlı serisinden Beauty Spells adlı dörtlü farını inceleyeceğim. 

Hey everyone! It seems to me that the face and lip products by Rimmel are discussed quite a lot in the beauty world but their eyeshadows are a bit overlooked. So, today I wanted to review one of their Glam Eyes Quads, this quad is called Beauty Spells.Palet sedefli beyaz-gri arası bir renk, bir gri-lila, palette pembe tonlu görünse de aslında bir taupe olan bir renk ve ışıltılı bir siyahtan oluşuyor. Açıkçası bu paletin pigmentasyonu biraz zayıf. Eğer çok koyu, canlı makyajlardansa daha hafif, belli belirsiz makyajları tercih ediyorsanız size uygun olabilir. Ayrıca çok fazla olmasa da dökülme yapıyorlar, bu nedenle yüz makyajınızın bozulmaması için önce göz makyajınızı yapmanızı öneririm. 

This quad consists of a pearly white-grey shade, a lilac-grey, a taupe which looks like a pinkish shade in the pan (weird), and a shimmery black. To tell you the truth, this palette doesn't have the best pigmentation. If you enjoy wearing bold makeup looks, this is not for you but if you like using just a little color on your lids, you may give this a shot. They do have quite a bit of fall out though, keep that it mind. So, I would suggest finishing of your eye makeup before the foundation and concealer.


Yukarıdaki dörtlü altlarındaki renklerin The Balm Put a Lid On It far bazı üzerine uygulanmış hali. Gördüğünüz gibi farlar bir baz üzerine uygulandıklarında gayet güzel, yoğun renk veriyorlar ama baz olmadan pigmentasyonları oldukça zayıf. Kalıcılıkları bazla fena değil, ama baz olmadan bir kaç saat sonra uçup gidiyorlar.

The top section of the swatches are with an eyeshadow base while the bottom ones are without a base. As you can see they perform much better over a base, if you don't use a base they really lack pigmentation and completely fade away after a few hours.  


Maalesef bu paleti çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim, ama Rimmel'in farlarına bir şans vermek istiyorsanız bence tekli farlarını deneyebilirsiniz, onlar beni gerçekten şaşırttı. Özellikle bir renk var ki, yazısını en yakın zamanda mutlaka yazacağım. Görüşmek üzere!

Overall, I can't really say that I enjoy using this palette, but I do have nice things to say about Rimmel's mono eyeshadows, they are really good and deserve a shot. I will be raving about a particular shade soon in my blog. See you soon!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder