15 Aralık 2013 Pazar

The Balm Time Balm Kapatıcı / The Balm Time Balm Concealer


Merhaba! Mükemmel kapatıcı arayışı biliyorsunuz ki asla bitmez, ama bu arayış sırasında keşfettiğim ve çok sevdiğim ürünlerden birinden bahsetmek istiyorum: The Balm Time Balm kapatıcı.

Hey everyone! The search for the perfect concealer obviously never ends but today's guest is something that comes really close to perfect for me: The Balm Time Balm Concealer.Bu kapatıcıyı Gratis'in klasik %50 indirimlerinden birinde denemek için almıştım ve ilk kullanımda o kadar beğendim ki indirim devam ediyorken 2 tane de stoklamıştım. Neredeyse 1.5 senedir Gratis her indirim yaptığında bu kapatıcıdan mutlaka stokluyorum, çünkü bu kapatıcıyı her gün kullanıyorum ve onsuz kalmak istemiyorum (Dramatik anlar). 

I always stock this up when it is on sale because it is my favourite high coverage concealer and I don't wanna be without it, ever. (Too much drama, I know.)

Kapatıcı küçük, şeffaf plastik bir kutuda geliyor ve kapağı açtığınızda beyaz bir süngerle karşılaşıyorsunuz. Ürünü uygulamak için bu süngeri kullanmanız tavsiye ediliyor ama ben açar açmaz bu süngeri çöpe atıyorum çünkü bence parmaklarla uygulamak çok daha güzel bir sonuç veriyor. 

It comes in a small, plastic container and there is a white sponge underneath the lid. It's the suggested method to apply the concealer but I throw it away the minute I open a new one of these, because I think applying this concealer with the fingers is the easiest method to apply and gives the best finish.


Yılın çeşitli zamanlarında ten rengime uyum sağlaması için bu kapatıcının en açık 3 rengini aldım. Serideki en açık renk olan Lighter Than Light, Light ve Light/Medium'a göre bariz bir şekilde pembe tonlu, diğer ikisi daha nötr tonlarda diyebiliriz. 

I own three of the lightest shades (and 2 backups for each of the colors, call me obsessed) so that I can use them all year long as my skin color changes. The lightest color, Lighter Than Light, has a pretty obvious pink tone but the other two shades, Light and Light/Medium are quite neutral in my opinion.

İnternette bu ürünle ilgili yorumlara baktığımda genelde gördüğüm olumsuz yorumlar genelde bu ürünü göz altlarına kullananların yazdıklarıydı, bence bu ürün göz altına kullanmak için uygun bir yapıda değil. Biraz yağlı ve katı bir yapısı var ve gözaltlarında pudrayla sabitlense bile çizgilere dolabileceğini düşünüyorum. Ama bu ürün yüzdeki kusurları ve kızarıklıkları gizlemek için biçilmiş kaftan, yüksek kapatıcılığa sahip, kalıp gibi durmuyor ve pudrayla sabitlendiğinde tüm gün kalıcılığını koruyor.

I checked some of the comments about this concealer on the internet and almost all of the negative ones were coming from those who used this as an undereye concealer. I don't think this is a good concealer for that purpose, it has quite a heavy and oily formula and in my opinion, it will emphasize the lines even if it's set with a powder. But it's such a perfect concealer for covering up blemishes and redness all aroung the face. It's really high coverage, doesn't look cakey and stays put all day when it's set with a powder. I take some of it with my fingers, warm it a little bit and dab it onto any imperfection, and it's basically gone for good.


Bu kapatıcıyı neredeyse 1.5 senedir kullanıyorum ve bundan daha iyi bir kapatıcıya rastlasam bile koleksiyonumda her zaman bu kapatıcıdan bulunacağını düşünüyorum. Eğer yüksek kapatıcılığa sahip bir kapatıcı arıyorsanız, Gratis indirimlerinde 15 liraya kadar düşen, normal fiyatı 30 lira civarında olan bu ürüne bir şans verebilirsiniz. Görüşmek üzere!

This is what I've been using non-stop for the last 1.5 years and I don't think that it will change unless I met a real game-changer concealer. If you're looking for a new high coverage concealer for covering up blemishes, you can give this one a go. See you soon! 
2 yorum:

  1. Teşekkür ederim! This was very helpful.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. I'm glad that it helped! You're welcome!

      Sil