13 Aralık 2013 Cuma

Avon Duo Eyeshadows / Avon İkili Farlar - Crushed Orchid & Warm Cashmere


Merhaba! Bugün size Avon'un ikili farlarından Crushed Orchid ve Warm Cashmere renklerinden bahsetmek istiyorum.

Hey everyone! I wanted to give these Avon duo eyeshadows called Warm Cashmere and Crushes Orchid a try, and the results were quite impressive. Let's take a closer look.Açıkçası bu farları alırken çok bir beklentim yoktu, çünkü Avon'un dörtlü farlarının kalitesinden pek memnun kalmamıştım (şimdi dörtlü farların formülasyonunu yenilediler ve onlar da harika oldu), ama bir yerde ikili farlarının dörtlülerden daha iyi olduğunu okumuştum. Kesinlikle haklılarmış. Söylemeden geçemeyeceğim, renk seçimleri gerçekten harika. Paletteki iki renk birbirine gerçekten çok yakışıyor. Ayrıca bu farların kalitesi gerçekten çok iyi, çok iyi renk veriyorlar, bazsız bile kalıcılıkları oldukça iyi, ve yumuşacıklar. Bana The Balm'ın farlarını hatırlattılar, ki The Balm'ın farları benim en sevdiğim farlardandır.

I have to say, I didn't have high hopes for these. Avon eyeshadows didn't really impress me (up until I tried the new formulation of their eyeshadow quads) but I read somewhere that the duos were much better quality than the quads. And they were right. First of all, the color selection is really spot on. The two colors in the duo really complement each other and create a great look. Also, the eyeshadows are really buttery, pigmented, long-lasting. I'm surprised that I'm saying this, but they actually remind me of The Balm eyeshadows, which are some of my favourites.


Crushed Orchid, bir açık lila bir de koyu, canlı, mavi-mor arası harika bir renkten oluşuyor. Farları baz üzerine uygulamadım ve sadece tek kat uygulamada bu rengi verdiler, ne kadar pigmentli olduklarını buradan anlayabilirsiniz.

Crushed Orchid duo consists of two cool toned purples, a light lilac and a dark, bright, blue-purple color, kind of like a metallic navy, which is quite extraordinary and wonderful. These swatches are without a base and only one swipe, you can really see how pigmented they are!


Warm Cashmere açık bir pembe-şampanya rengi ve sıcak tonlu bir bronzdan oluşuyor. Bu renkler birlikte uygulandıklarında gerçekten çok güzel bir görüntü ortaya çıkıyor ama ben ikisini ayrı ayrı kullanmayı da çok seviyorum. Bu renklerin ikisi de tek bir farla göz makyajı yapmak için çok uygun, renklerin ışıkta yansımaları sanki makyajınızda birden fazla renk kullanmışsınız gibi bir görüntü veriyor ve ben bunu çok seviyorum. 
Warm Cashmere duo consists of a light pinky-champagne color and a warm (hence the name) mid-tone bronze color. These shades look great together, also they are great one eyeshadow look shades. Just swipe one of them all over the lid, and you're good to go. 

Son derece harika farlar denemiş biri olarak denediğim çoğu fara burun kıvıran bir insan olsam da bu farlardan gerçekten çok memnun kaldığımı söylemeliyim. Özellikle indirimde yakalarsanız gerçekten bir şans verebilirsiniz. Görüşmek üzere!

I have to say, Avon really impressed me with these. It's not easy for me to like an eyeshadow after trying so many outstanding ones, but these are really good for their price especially if you can catch a discount. See you soon!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder