21 Aralık 2013 Cumartesi

Shiseido Luminizing Satin Eye Color Trio - Snow Shadow


Merhaba! Bugün bence hak ettiği değeri pek görmeyen bir markanın çok sevdiğim bir ürününden bahsedeceğim: Shiseido Luminizing Satin Eye Color Trio'ların Snow Shadow adlı rengi.

Hey everyone! Although I quite like their products, I don't think Shiseido gets talked about enough, so today I wanted to tell you about this Luminizing Satin Eye Color Trio in the shade Snow Shadow. Bu trio geçen sene aldığım Shiseido yılbaşı setinden çıkmıştı, satın alıyor olsam bu renkleri muhtemelen tercih etmezdim ama kullandıkça zamanla sevdim diyebilirim. Bu farların kalitesi tek kelimeyle muhteşem! O kadar yumuşaklar ki farın üzerine biraz bastırdığınızda far içe doğru göçüyor, sanki krem farmış gibi. High-end markalardan beklenecek bir formüle sahipler, pigmentasyonları harika, neredeyse hiç dökülme yapmıyorlar ve bazsız bile tüm gün kalıyorlar, ki benim için bu pek sık olan bir şey değil. 

I got this trio from last year's Shiseido Christmas Set I bought, I have to admit, if I were to buy one of these, I wouldn't go for these particular colors. But I think it grew on me as I kept using it. Probably because the quality of these eyeshadows is phenomenal. They're so soft, when you press your fingers lightly, they take the shape of your fingers, like what happens with cream shadows. They are really what a high-end eyeshadow should be, almost zero fall-out, great pigmentation, good staying power even without a base (and I have quite oily eyelids, so this last one is a great deal for me).  

Paletin içinden 2 tane aplikatör çıkıyor. Bir tanesi bildiğimiz klasik iki taraflı sünger aplikatör, genelde bu sünger aplikatörleri çöpe atarım ama bunun ince tarafını göz pınarımı aydınlatmak için kullanıyorum, kullanışlı, sivri bir uca sahip. Aynı zamanda bir de minik fırça var ama onu çok kullanışlı bulduğumu söyleyemeyeceğim. 

The palette comes with 2 tools, one is a classic sponge applicator. I usually throw these away but I kept this one because the smaller side has a nice pointy end that I use for applying eyeshadow to my inner corners. There's also a mini brush, but I don't really think it's that useful. 


Soldaki renk palette lacivert gibi görünse de aslında oldukça mavi parlayan koyu bir gri, anlatması çok zor, çok değişik bir renk ve gerçekten çok güzel. Dağıtıldığında lacivert görüntüsünü kaybediyor ama hala mavi mavi parlayan harika bir koyu gri elde ediyorsunuz.
Ortadaki renk klasik bir gümüş rengi, saten bir bitişe sahip. Soldaki renkle beraber kullanıldıklarında çok yakışıyorlar.
Sağdaki ise yine klasik bir beyaz. Beyaz farı neredeyse hiç kullanmıyorum, böyle açık renkleri genelde göz pınarımı aydınlatmak için kullanırım ama bence yeni yıl ya da parti makyajı gibi durumlar dışında kullanmak için beyaz fazla abartılı.

The color on the left is actually a dark smoke-grey type of color with a blue sheen running through it, it's quite an extraordinary shade and it's beautiful. When you blend it out, it turns to a dark grey but you can still see the blue tint. 
Middle shade is a mid toned grey, it's also a satin finish (hence the name of the product) which really compliments the dark blue-grey shade. 
Far right one is a satin finished white, I don't really use white eyeshadow, I think it looks a bit too much as a inner color highlight unless you're going for a dramatic look, like a New Year's Eve or Christmas one. 


Renkleri tam bana hitap etmese de özel günlerde bu paleti kullanmayı çok seviyorum, bu kalitede farlar kullanmanın keyfi gerçekten apayrı. Hatta yakın zamanda bu seriden daha sık kullanabileceğim renklerden oluşan bir üçlüyü koleksiyonuma katabilirim. Görüşmek üzere!
  
It's such a joy to use this type of high-quality eyeshadows. Although these colors are not really what I use on a daily basis, I love using this palette on special occasions. I do have my eye on a few other trio's that have more "me" shades from this line, maybe I'll grab one early in the upcoming year. See you soon!  

2 yorum:

  1. Yazini okuyunca Shiseido hic biseyimin olmadigini fark ettim. yillar once mascara baseini kullaniyodum. onunda formulunu degistirince biraktim. tamamen unuttugum bi marka olmus x

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Shiseido makyajdan bahsedildiğinde ilk aklımıza gelen markalardan değil, ama bence gerçekten fiyatını hak eden ürünleri var, fondotenleri, farları, krem farları gibi. Bu yorumu gördüğüm çok iyi oldu, mascara base'i arayışındaydım ve aklımda Shiseido da vardı, onu eleyebilirim en azından :) x

      Sil