12 Aralık 2013 Perşembe

Nars One Night Stand Allık Paleti / Nars One Night Stand Cheek Palette


Merhaba! Geçtiğimiz günlerde Sephora’da henüz satışa çıkmadı itirazlarına rağmen kendimi acındırarak zorla aldığım Nars Promiscuous Lip Pencil Set’ten bahsetmiştim. Bugün de o alışverişin asıl gözbebeğinden; ilk gördüğüm andan beri istediğim, buraya geleceğinden ümidi kestiğim, geldiğini duyduğum anda beni en yakın Sephora’ya koşturan One Night Stand paletten bahsetmek istiyorum.

Hey everyone! I’ve been heartbroken since I missed the Nars Denmari Cheek Palette and finally Nars created another cheek palette to end my misery. I could finally get my hands on the recent biggest item to lust over in the beauty community: Nars One Night Stand Cheek Palette. 


Palet 4 allık (2 tanesi Nars'ın sürekli satılan serisinden, 2 tanesi bu palete özel), 1 bronzer ve 1 aydınlatıcıdan oluşuyor. Açıkçası bu paletin açık-orta tenlilere uygun olduğunu düşünüyorum, renkler aşırı canlı değil, bu nedenle koyu renk tene sahip olanlar bu paleti bence çok sevmeyecektir. Allıklar klasik Nars kalitesinde, son derece pigmentliler, bütün gün kalıcılıklarını koruyorlar, yumuşacıklar ve kolayca yayılıyorlar. 

This palette consists of 4 blushes, 2 from the permanent line and 2 limited ones, 1 highlighter and 1 bronzer. I think these colors will suit light to medium skinned gals more, as the colors are not so bold. They are classic outstanding Nars quality, they're incredibly pigmented, soft and blend like a dream, and they stay on all day.


Devotee: Açık pembe-inci arası bir aydınlatıcı, tam benim sevdiğim türden. Bu paleti aldığım günden beri her gün bu aydınlatıcıyı kullandım, ve uzunca bir süre başka bir aydınlatıcı kullanacağımı sanmıyorum! 
Mistinguette: Bu palete özel olan renklerden, ama Nars Gaiety rengine oldukça yakın olduğunu düşünüyorum. Soğuk alt tonlu açık bir pembe, tam kış aylarına yakışan, yanaklarınızı soğuktan pembeleşmiş gibi gösteren bir renk.
Orgasm: Herkesin favorisi, benimse bir türlü çok sevemediğim kült Nars allık. Şeftali-pembe tonlarındaki ve altın ışıltılı bu allığın rengi gerçekten çok güzel ve çoğu makyaja yakışıyor, ama nedense ben bu kadar sevilmesinin sebebini anlayabilmiş değilim, bundan çok çok daha güzel onlarca allık varken. 

Devotee: A pale pinky highlighter, this is right up to my alley. I’ve been using this nonstop since I got this palette and it's safe to say that I’m obsessed with it.
Mistinguette: This is a new color, although it reminds me of Nars Gaiety. It’s a pale blue undertoned pink, which looks so good on light skin, although darker skinned people rock these colors just as good if not more!
Orgasm: Another cult item from Nars. It’s a peachy pink with a lot of gold sheen, it’s such a pretty color and I like it, but I’m not head over heels in love with it. I really can't understand the hype on this one.


Laguna: Yine Nars'ın meşhur ürünlerinden. Çoğu kişinin favorisi olan bu bronzerı ilk kez deniyorum ve neden bu kadar sevildiğini anladım. Sıcak tonlu ve ışıltı içeren bir bronzer olmasına rağmen benim soğuk tonlu tenimde bile gerçekten çok güzel durdu ve çok sağlıklı, doğal bir ışıltı kattı.
Deep Throat: Bu allık için çok kişiden "Eğer Orgasm'ı bir türlü çok sevemediysen bunu mutlaka çok seversin" sözünü duymuştum ve haklılarmış. Bu allığın rengi Orgasm'ın rengine çok yakın, şeftali-pembe arası bir renk, ama altın ışıltılar içermiyor. Bu rengi gerçekten çok sevdim.
Goulue: Bana en en en sevdiğim allıklardan Nars Sin'i hatırlatıyor, mürdüm rengi-mor karışımı bir renkteki ve altın ışıltılı olan Sin'den ayrılan yönü bu allığın biraz daha kırmızı renk içermesi ve altın ışıltısı olmayışı. Yine bu palete özel olan renklerden, ama o kadar güzel bir renk ki bence Nars bunu klasik koleksiyonuna koymalı.

Laguna: Seems like everybody’s favourite bronzer. It has a nice warm tone and a some shine running through it, although it’s warm and I have cool undertoned skin, it somehow works great on me.
Deep Throat: I’ve been eyeing this one for quite a while, as some people mentioned that if you don’t love Orgasm, you will love this one. And they were right, this is like Orgasm minus the gold sheen, it’s a pretty peachy pink. And I love it!
Goulue: This reminds me of Nars Sin, which is a plum color, but this one a little bit redder and doesn’t have the gold sheen. Sin is one of my ultimate favourites, so  I’m loving this too. 


Bu palet gerçekten beklediğime değmiş! Aldığım günden beri elimden düşmüyor ve uzunca bir süre başka bir şey kullanacağımı düşünmüyorum. Seyahat etmek için mükemmel bir palet, ayrı ayrı allık, bronzer, aydınlatıcı taşımanıza gerek yok. Eğer hala bulabilme imkanınız varsa mutlaka bu palete bir şans verin, fiyatı 155 TL olan bu palet çoğu Sephora'da çoktan tükenmiş bile! Görüşmek üzere!

I'm really in love with this palette and I know that I'll see myself using this religiously. It's going to help me pack light when I'm travelling too, as it's such a compact and nice quality palette that brings blushes, a bronzer and a highlighter together. Nars, you did it again, and you did it really well. It was definitely worth the wait! See you soon!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder